Obchody Dnia Świętej Łucji

Studenci filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na obchody Dnia Świętej Łucji, które odbędą się 13 grudnia o godzinie 20:00 na platformie YouTube. Link do wydarzenia znajduje się w załączonym komunikacie...

Obchody Dnia Świętej Łucji

Studenci filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na obchody Dnia Świętej Łucji, które odbędą się 13 grudnia o godzinie 20:00 na platformie YouTube. Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej, jesteśmy zmuszeni do wspólnego celebrowania w formie zdalnej.

Pracując wspólnie, przygotowaliśmy krótki materiał wideo, zawierający wszelkie informacje na temat święta. Odtworzyliśmy również tradycyjne przepisy szwedzkie, takie jak glögg czy lussekatter oraz słynny pochód na czele z Łucją.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!