„Niech przemówią rękopisy”. Spuścizny naukowców w Bibliotece Jagiellońskiej (wystawa organizowana przez IFG UJ)

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Niech przemówią rękopisy. Spuścizny naukowców w Bibliotece Jagiellońskiej” realizowaną przez nasz Instytut w ramach projektu Erasmus+ „Przyszłość dziedzictwa kulturowego we współczesnej Europie”, który został zainicjowany przez Uniwersytet w Poczdamie. Na ekspozycji zaprezentowano spuścizny rękopiśmienne czterech naukowców różnych epok i dziedzin: Tomasza Strzępińskiego ze Strzępina (1398-1460), Jana Brożka (1585-1652), Aleksandra von Humboldta (1769-1859) i Mariana Smoluchowskiego (1872-1917). Dodatkowe informacje na stronie Biblioteki Jagiellońskiej: Weź udział - Biblioteka Jagiellońska - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)