Konferencja GIP – lipiec 2023

W dniach 12-14 lipca odbędzie się w Instytucie Filologii Germańskiej UJ konferencja naukowa pt. „Regionen der Erinnerung: Raum und Gedächtnis in Mitteleuropa“, poprzedzona sympozjum międzynarodowej szkoły doktorskiej „Interkulturelle Begegnungen im regionalen, nationalen und transnationalen Raum: Literatur- und Mediengeschichte in Mitteleuropa“. Sympozjum rozpocznie się 12 lipca o godzinie 9:00, natomiast konferencja o g. 16:15.

Miejsce obrad:

Uniwersytet Jagielloński - Collegium Paderevianum (budynek B, sala 402)

al. Mickiewicza 9b, Kraków

Konferencja organizowana jest w ramach programu „Germanistische Institutspartnerschaft” DAAD, którego uczestnikami są Instytut Filologii Germańskiej UJ, Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Uniwersytet Babeșa i Bolyaia w Klużu-Napoce, Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie oraz Uniwersytet Loránda Eötvösa w Budapeszcie.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w obradach!