Spotkanie z tłumaczką literatury, Antje Ritter-Miller

11 kwietnia br. w Instytucie gościła pani Antje Ritter-Miller - wydawczyni, redaktorka, ale przede wszystkim tłumaczka literatury polskiej na język niemiecki (przełożyła m.in. książki Sylwii Chutnik, Artura Domosławskiego, Stanisława Grzesiuka, a obecnie pracuje nad tłumaczeniem powieści Jacka Dukaja „Lód“).

W czasie spotkania ze studentami III roku filologii germańskiej SL oraz II roku filologii germańskiej SM Pani Ritter-Miller podzieliła się swoim doświadczeniem, opowiedziała, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując się do pracy tłumacza, co czyni tłumaczenie ciekawym i satysfakcjonującym, choć często trudnym zajęciem. Studenci mieli też możliwość zadawania pytań, na które Pani Ritter-Miller chętnie odpowiadała. Dla wszystkich było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

Zdjecie uczestnikow

Zdjecie uczestnikow spotkania