Powstał "Słownik terminów regulaminowych"

Termin: 18.06.2013

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o ostatnim projekcie Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, jakim jest „Słownik terminów regulaminowych".

„Słownik terminów regulaminowych" to propozycja szybkiej, podręcznej pomocy przy korzystaniu z Regulaminu studiów. Zawiera 48 haseł dotyczących pojęć zawartych w Regulaminie studiów i w samej ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym. Założeniem „Słownika" było przygotowanie zagadnień w sposób kompletny. Hasła zawierają wszystkie potrzebne informacje na temat danego problemu. Kolorem czerwonym zaznaczone są treści szczególnie istotne, a przy hasłach znajdują się także odwołania do innych pojęć opracowanych w słowniku, do przepisów z Regulaminu studiów obowiązującego studentów rozpoczynających studia po 1 października 2012 oraz grafy.

W wielu miejscach "Słownika" znajduje się informacja o wnioskach formalnych, które należy złożyć, aby skorzystać z przysługujących studentom praw. Jeśli nie masz pomysłu, jak napisać potrzebny wniosek, możesz zajrzeć tutaj: LINK. Znajdziesz tu bazę wzorów pism formalnych, przygotowaną przez Uczelnianą Komisję Dydaktyczną, z której możesz pobrać interesujące Cię podanie.

Autorzy mają jednak świadomość tego, że nawet bardzo dokładna lektura "Słownika" może nie wystarczyć do rozwiązania każdego problemu. Dlatego zapraszamy na dyżury Zespołu Praw Studenta, które odbywają się w biurze Zarządu Samorządu Studentów. Harmonogram dyżurów członków Zespołu Praw Studenta znajduje się pod LINKIEM.

Słownik terminów regulaminowych (804 kB)

Data opublikowania: 18.06.2013