Pan Tadeusz w XXI wieku

Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Pan Tadeusz w XXI wieku - Wokół nowego przekładu poematu Mickiewicza na język angielski", które odbędzie się 19 października 2018 r.
więcej o Pan Tadeusz w XXI wieku

Między literaturami - rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego

Pracownia Translacji Instytutu Filologii Germańskiej oraz Instytut Goethego mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Jackiem St. Burasem, znawcą, promotorem i tłumaczem literatury niemieckojęzycznej. Spotkanie poprowadzą dr hab. Piotr de Bończa Bukowski oraz dr Paweł Zarychta
więcej o Między literaturami - rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego

Konkurs tłumaczeniowy

Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Ambasada Szwajcarii w Polsce, Oddział Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Festiwal Puls Literatury oraz Dom Literatury w Łodzi zachęcają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie dla tłumaczy literatury niemieckojęzycznej
więcej o Konkurs tłumaczeniowy

Zaproszenie na wykład inauguracyjny

Pracownia Translacji IFG UJ serdecznie zaprasza na inaugurujący nowy rok akademicki i drugi rok działalności Pracowni wykład mistrzowski Pani Prof. Elżbiety Tabakowskiej.
więcej o Zaproszenie na wykład inauguracyjny

Instytut Filologii Germańskiej UJ - Zakład Językoznawstwa Germańskiego serdecznie zaprasza Studentów, Doktorantów i Pracowników IFG na wykład, który wygłosi Pan PD Dr. Igor Trost (Universitӓt Passau / Klagenfurt)
więcej o Zaproszenie na wykład gościnny p. PD Dr. Igora Trosta (Universitӓt Passau / Klagenfurt)

Instytut Filologii Germańskiej UJ - Zakład Językoznawstwa Germańskiego serdecznie zaprasza Studentów, Doktorantów i Pracowników IFG na wykłady, które wygłosi Pani Annamária Fábián, MA (Universitӓt Regensburg)