Spotkanie z Jakubem Ekierem – „Między literaturami. Rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego”

Termin: 22.11.2018
Miejsce: Kraków, Rynek Główny 20
Organizator: Goethe-Institut / Pracownia Translacji IFG UJ

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Ekierem w ramach cyklu „Między literaturami. Rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego”

Kolejnym gościem w cyklu „Między literaturami” będzie Jakub Ekier, germanista, pisarz i tłumacz, stypendysta i laureat licznych wyróżnień krajowych i zagranicznych, autor przekładów dzieł m.in. Paula Celana, Ilse Aichinger, Dursa Grünbeina, Rainera Kunzego, Daniela Kehlmanna oraz Franza Kafki.

Rozmowę poprowadzą Piotr de Bończa Bukowski oraz Paweł Zarychta z Pracowni Translacji IFG UJ.

Projekt realizowany przez Goethe-Institut w Krakowie i Pracownię Translacji Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 21.11.2018