Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenie z Instytutu Goethęgo

Termin: 13.12.2012 - 23.12.2012

Szanowni Panstwo,

Kochani,

 

na przełom roku mamy prezent dla wszystkich uczących się niemieckiego w wieku od 14 do 26 lat: „Komm mit durchs Märchenland – ein EntdeckungsQuiz" Proponujemy udział w konkursie  uczniom, studentom i innym uczącym się języka niemieckiego.  Konkurs poszerza wiedze uczniów o Braciach Grimm, wydanych przed 200 laty „Baśniach dla dzieci i dla domu" a także o Baśniowym Szlaku czyli „Deutsche Märchenstraße" – ale nie trzeba niczego wiedzieć „przed" – informacje wyszukujemy w trakcie udziału w grze. Quiz jest wiec dla wszystkich. Przede wszystkim jednak Gracze trenują kompetencje czytania i wyszukiwania informacji w tekście niemieckojęzycznym.  Z cala pewnością udział w takim konkursie motywuje do nauki „inaczej". Konkurs jest online, każdy może dowolna ilość razy rozpoczynać nasz quiz, przerywać i kontynuować (to nietypowe, ale nam chodzi o wielokrotne czytanie tekstów…).

Czyli chodzi o to aby uzyskać jak najwięcej punktów. I do tego jeszcze mamy wspaniale nagrody….

Oczywiście konkurs jest tez dla wszystkich studentów.  Oto link na te stronę (jest informacja na stronie warszawskiej, na krakowskiej będzie za chwilę i na ogólnopolskiej czyli www.goethe.de/polen , albo www.goethe.de/warschau  )

A oto adres bezpośredni:

 

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/lrn/erz/de10229264.htm

 

 

Bardzo proszę Państwa/Was  o przesłanie tej informacji do zaprzyjaźnionych nauczycieli i przekazanie tej informacji Koleżankom i Kolegom, ale przede wszystkim  o przekazanie jej STUDENTOM!

 

Dacie rade? Bardzo proszę!

 

Pozdrawiam

Ewa

Ewa Dorota Ostaszewska

Beauftragte für Bildungskooperation Deutsch

Goethe-Institut Warschau

ul. Chmielna 13 A

00-021 Warszawa

Tel. 022 505 90 25

Fax. 022 505 90 10

E-Mail: Ewa-Dorota.Ostaszewska@warschau.goethe.org

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 13.12.2012
Osoba publikująca: Rozalia Kutrybała