Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pilne odwołanie wyjazdów i przyjazdów w zw. z wirusem

W nawiązaniu do wydanego 24 lutego 2020 roku komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącego ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym https://gis.gov.pl/aktualnosci/who-oglasza-stan-zagrozenia-zdrowia-publicznego-o-znaczeniu-miedzynarodowym-pheic/ oraz z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin i Hong Kongu oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

 

W związku z powyższym w dniu 25 lutego 2020 Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęło decyzję, że wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników do/z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, Włoch (w szczególności rejonu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii Romanii, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru należy wstrzymać do odwołania ze skutkiem natychmiastowym.

 

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci UJ przebywający w w/w państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu do UJ, proszeni są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej (izabela.zawiska@uj.edu.pl). Zostanie im udzielona wszelka możliwa pomoc związana z powrotem do kraju.

 

W przypadku zobowiązań wynikających z umów, na podstawie których w najbliższym czasie planowane były przyjazdy do UJ i wyjazdy z UJ, proszę Państwa Dziekanów o poinformowanie naszych partnerów o podjętych decyzjach w związku z zaistniałą sytuacją.

 

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników podległych Państwu jednostek.

Łączę wyrazy szacunku

Prof. dr hab. Armen Edigarian

Prorektor UJ ds. dydaktyki

Data opublikowania: 26.02.2020
Osoba publikująca: Małgorzata Soczówka