Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Międzynarodowa debata o Akademii w czasie kryzysu klimatycznego

jesteśmy osobami związanymi z Uniwersytetem Jagiellońskim, które, zaniepokojone postępującym kryzysem klimatyczno-ekologicznym, postanowiły zjednoczyć się w ramach oddolnej inicjatywy akademickiej KlimatUJ. Razem budujemy akademicki ruch społeczny i działamy na rzecz sprawiedliwości klimatycznej.

Staramy się dotrzeć do jak największej liczby studentek i studentów oraz pracownic i pracowników UJ, dlatego też zwracamy się do Pani z prośbą o pomoc poprzez przekazanie tej wiadomości dalej do osób z Pani Instytutu.

Chcemy zaprosić Państwa na debatę online dotyczącą pozycji Akademii wobec kryzysu klimatycznego „Between a scientist and an activist. Climate action in Academia”. Debata odbędzie się we wtorek 16 czerwca 2020 roku o godzinie 18.00 na platformie Microsoft Teams (z jednoczesnym streamingiem na stronie KlimatUJ na Facebooku). Będzie ona prowadzona w języku angielskim Planowo potrwa około 2 godziny.

W celu przedstawienia ciekawych, zróżnicowanych głosów i wykroczenia poza polski kontekst, rozmawiać będziemy z pięcioma osobami z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Będą to: Elgars Felcis (Łotwa), Tatyana Lanshina (Rosja), Svitlana Romanko (Ukraina), Logan Strenchock (Węgry) oraz przedstawiciel_ka z Univerzity za klima, czeskiego akademickiego ruchu klimatycznego. Szóstym głosem będą osoby wybrane przez naszą grupę, które przyjmą głównie rolę moderującą.

Wydarzenie kierowane jest do międzynarodowego środowiska akademickiego, ale najważniejszymi odbiorcami_czyniami są dla nas członkowie_inie społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdyż dążymy do wprowadzenia Strategii Klimatycznej właśnie tutaj i to tę społeczność chcemy skłonić do otworzenia dyskusji dotyczącej aktywizmu klimatycznego w ramach Akademii.

Wydarzenie promujące debatę znajdzie Pani na naszym Facebooku <https://www.facebook.com/events/928001737630076/>. Zachęcamy do udostępniania wydarzenia w mediach społecznościowych.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania, pozostaję do dyspozycji. Więcej o nas może Pani znaleźć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/klimatUJ.

Z poważaniem,
Mateusz Sierpowski

KlimatUJ

Data opublikowania: 10.06.2020
Osoba publikująca: Małgorzata Soczówka