Reportaż z wycieczki kół naukowych do Wiednia

W dniach 4-6 grudnia 2015 pojechaliśmy na wycieczkę do Wiednia, zorganizowaną dla studentek i studentów IFG przez Koło Naukowe Studentów Filologii Germańskiej z Językiem Angielskim oraz Koło Naukowe Germanistyki. Celem wycieczki było odwiedzenie znanych na całym świecie austriackich jarmarków świątecznych, tzw. Christkindlmärkte, wśród których największą popularnością cieszy się jarmark przy wiedeńskim ratuszu (Christkindlmarkt am Rathausplatz). Zwiedziliśmy także zabytki stolicy Austrii, wśród nich zimową rezydencję cesarską "Hofburg" i letnią rezydencję "Schönbrunn", katedrę pw. św. Szczepana, ogrody pałacu księcia Eugeniusza Sabaudzkiego "Schloss Belvedere" oraz słynną aleję "Ringrstraße", okalającą wiedeńską starówkę. Mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy do metropolii nad Dunajem na dłużej - wiosną panujemy spotkać się w Wiedniu z zaprzyjaźnionym kołem naukowym, działającym przy Instytucie Slawistyki słynnej Alma Mater Rudolphina.

M. Sobczak

Data publikacji: 10.12.2015