Mądra szkoła czyta dzieciom

Ostrożnie! – czyli jak bawić się bezpiecznie

W piątek, 15. kwietnia 2016 roku, studentki II-go roku filologii germańskiej z j. angielskim: Katarzyna Oleksy i Wiktoria Jabłońska, pod opieką swoich wykładowców: mgr Hanny Dury-Łuczyńskiej i dr. Piotra Owsińskiego złożyły wizytę podopiecznym Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, gdzie - wraz ze swoimi opiekunami - zostały przyjęte do Klubu Książkowych Motyli. W ramach spotkania nasze studentki zapoznały dzieci z Dominikiem, psem Juniorem i babcią Marysią – bohaterami książki Grzegorza Kasdepke pt: „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu". Dominik w zabawny sposób przypomniał Książkowym Motylkom, aby nigdy nie wkładały palców między framugę drzwi, nie wpychały niczego do nosa i ucha, uważały na gorące naczynia, nie bawiły się gazem oraz nie jadły dużo słodyczy.

Nowi członkowie Klubu z UJ w Krakowie mogli przeczytać dzieciom zabawne, ale jakże pouczające historie opowiadające o przygodach Dominika, psa Juniora i babci Marysi, a następnie wykonywali z nimi prace plastyczne dotyczące bezpiecznej zabawy.

Ogromne podziękowania dla Katarzyny Oleksy i Wiktorii Jabłońskiej za wspaniałą zabawę!!

Opracowali: K. Biel, P. Owsiński

Data publikacji: 18.04.2016