Fotoreportaż z wycieczki kół naukowych do Wiednia

Na początku grudnia grupa studentów z kół naukowych: Studenckiego Koła Naukowego Filologii Germańskiej z Językiem Angielskim UJ oraz Studenckiego Koła Naukowego Germanistyki UJ miała okazję zwiedzić malowniczą stolicę Austrii.
Głównym celem wyjazdu było podsumowanie omówionych na cotygodniowych spotkaniach kół informacji na temat secesji wiedeńskiej. Przed wyjazdem studenci przedstawiali wybrane dzieła związane z tym stylem, które później mogli obejrzeć w rzeczywistości. W trakcie wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć: budynki stacji Karlsplatz oraz Secession, Pocztową Kasę Oszczędnościową - Postsparkasse, budynek parlamentu, Uniwersytet Wiedeński oraz wiele więcej. Zwiedziliśmy pałac Schönbrunn i Kunsthistorisches Museum. Nie zabrakło także czasu, aby odwiedzić jarmarki bożonarodzeniowe, które z roku na rok są coraz piękniejsze.

Kornelia Wysocka

Zdjęcia: Aleksandra Czyż, Monika Magda