„Nad piękny, modry Dunaj”

Na taką właśnie wycieczkę nasz Erasmus-student Kevin Mitrega zabrał dzieci z Zespołu Szkół im. brata Alojzego Kosiby w Wieliczce w ramach spotkania z cyklu „Palcem po mapie”.

Już drugie spotkanie naszych studentów z dziećmi z Wieliczki odbyło się w dn. 13.01.2017 r. dzięki współpracy Pani mgr Pauliny Szyszkowicz i dr. Piotra Owsińskiego. W ramach tego wydarzenia Pan Kevin zaprezentował dzieciom swoją ojczyznę – Austrię, po czym ciekawymi opowieściami przeniósł nas do „kraju gór i strumieni”, jak określają go Austriacy. Wspólnie pogrążyliśmy się w słuchaniu melodii walca wiedeńskiego oraz przekonaliśmy się, że „Lokomotywa”  Juliana Tuwima w języku niemieckim równie przekonująco dyszy i dmucha. Rozbudzone apetyty podróżnicze uczniów pomogły zaspokoić słynne wiedeńskie wafelki Mannera.

Organizatorom spotkania ze strony szkoły składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i stworzenie naszym studentom okazji do poznania uczniów i miłego spędzenia z nimi czasu.

Opracowali: P. Szyszkowicz, A. Piwowarczyk, K. Biel, P. Owsiński

Data publikacji: 20.01.2017