Wkrótce ukaże się tłumaczenie albumu "Przez Góry Rumunii" opracowane przez grupę studentów pierwszego roku studiów magisterskich

W lutym 2017 r. grupa studentów pierwszego roku studiów magisterskich ukończyła tłumaczenie na język niemiecki albumu autorstwa Radosława Kostuja pt. "Przez Góry Rumunii", wydanego w 2014 roku w Krośnie przez Wydawnictwo Ruthenus. Książka poświęcona jest podróżom autora po Siedmiogrodzie, Wołoszczyźnie, Bukowinie i Zachodniej Ukrainie. Przekład ukaże się prawdopodobnie jeszcze w roku 2017. W projekcie wzięły udział następujące osoby: Iwona Łęcka, Sylwia Nowicka, Aleksandra Socha, Kinga Stefańczyk, Marika Wolna, Katarzyna Zięba, Bartłomiej Dziodzio, Wojciech Bosak i Michał Hadała. Redakcją i korektą tekstów zajął się dr Michael Sobczak. Gratulujemy uczestnikom projektu i życzy dalszych sukcesów w karierze tłumacza!

Data opublikowania: 27.02.2017