Relacja z wykładu gościnnego Miriam Mayburd w Zakładzie Filologii Szwedzkiej

Termin: 11.12.2017

11 grudnia w Zakładzie Filologii Szwedzkiej gościli dr hab. Jakub Morawiec z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Miriam Mayburd z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku. Miriam Mayburd, na co dzień prowadząca badania nad zjawiskami paranormalnymi opisanymi w sagach, pisze pracę doktorską pod kierunkiem prof. Armanna Jakobssona. Obecnie przebywa na stażu w Instytucie Historii w Katowicach. Miriam Mayburd wygłosiła bardzo interesujący wykład pt. Paranormal Encounters in Medieval Norse Sagas: New Critical Perspectives and Revaluations of Past Methodologies, w którym zawarła między innymi swoje rozważania na temat subiektywnej rzeczywistości, granic poznania i średniowiecznej fascynacji nieznanym.

Data opublikowania: 18.12.2017