Relacja z Dnia IFG

27 kwietnia 2018 Instytut Filologii Germańskiej zorganizował Dzień IFG. Jak co roku zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli szkół z Krakowa i okolic do odwiedzenia Collegium Paderevianum. Tegoroczne warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Odwiedziło nas 220 uczniów wraz z nauczycielami z dziewięciu krakowskich szkół. Przyjechały także grupy z Olkusza i Trzebini. Pracownicy IFG zorganizowali następujące warsztaty:

1. Gestern wurde ein gefährlicher Kriminalist festgenommen. „Falsche Freunde“ im Deutschen und Polnischen (mgr Małgorzata Hac)

2. Od Ikei do Fjällräven. Dlaczego warto uczyć się języka szwedzkiego? dr Monika Jazowy-Jarmuł)

3. Co znajdę w słowniku? (dr Joanna Konieczna-Serafin)

4. Gastronomie: deutsch-österreichische Animositäten (dr Paweł Moskała)

5. Łacina nie taka martwa… czyli o śladach łaciny w języku niemieckim i angielskim (dr Piotr Owsiński)

Członkowie działających przy naszym Instytucie Kół Naukowych opowiedzieli uczniom i nauczycielom o projektach i inicjatywach Kół. Na gości czekał konkurs z nagrodami. W dwóch salach uczniowie mogli wziąć udział w grach, pozwalających na sprawdzenie umiejętności językowych. Chętni zwiedzili także Bibliotekę Wydziału Filologicznego oraz uczestniczyli w prezentacji na temat Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD).

Na niniejszej stronie zamieściliśmy zdjęcia zrobione podczas Dnia IFG:

Dziękujemy naszym gościom za przybycie oraz za świetną atmosferę, a pracownikom, studentom i członkom Kół Naukowych za przygotowanie ciekawego programu!

M. Sobczak​

Data opublikowania: 30.04.2018