Finał konkursu – „Najlepsza klasa DSD Krakowa”

20 maja br. w naszym Instytucie odbył się finał konkursu Die beste DSD-Klasse Krakaus . Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 130 im. Jana Brzechwy w Krakowie i Szkoły Podstawowej nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Konkurs rozpoczął się przedstawieniem przez uczniów swoich projektów „Reisen in der Zukunft” , a następnie odbyły się teleturnieje na poziomie szkoły podstawowej i średniej.

W tym roku finał konkursu przeprowadzili wolontariusze z Niemiec w ramach wolontarnego roku socjalnego w kulturze i edukacji (kulturweit). Na zakończenie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu Die beste DSD – Klasse Krakaus  oraz wręczenie nagród i dyplomów. W tym roku puchary za zdobycie pierwszego miejsca otrzymały: SP nr 130 oraz VIII LO w Krakowie.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!