„ABC Studenta” – cykl ważnych szkoleń dla studentów I roku

Szanowni Państwo!

W dniach 17-20 października br. odbywać się będzie tegoroczne ABC Studenta, czyli cykl szkoleń dla osób pierwszorocznych na naszym Uniwersytecie m. in. z praw i obowiązków studiujących, pomocy materialnej czy bezpieczeństwa na Uniwersytecie. W porozumieniu z Prorektorem ds. Dydaktyki dr hab. Armenem Edigarianem, prof. UJ Samorząd Studentów ustalił, że studenci, którzy wezmą udział w szkoleniach będą mogli uzyskać zwolnienie z zajęć, jako że są to szkolenia z zakresu praw i obowiązków studiujących, do których prowadzenia Samorząd jest zobligowany przepisami. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, tak więc listy będą sprawdzane przez Samorząd. Prodziekan ds dydaktyki Wydziału Filologicznego, dr hab. Przemysław Dębowiak, prof. UJ, również stoi na stanowisku, że wykładowcy powinni honorować zwolnienie z zajęć uzyskane przez osoby, które zdecydują się wziąć udział we wspomnianym cyklu szkoleń.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowane są dwie edycje szkoleń. Jedna w dniach 17-18.10. odbędzie się jak zawsze w centrum miasta w Auditorium Maximum, a druga w dniach 19-20.10. na kampusie na Ruczaju, tak żeby rozszerzyć dostęp do szkoleń względem poprzednich edycji. Poniżej dołączony został również link do wydarzenia na Facebooku, gdzie znajduje się pełny harmonogram.

Link do wydarzenia: Harmonogram szkoleń ABC Studenta