Ogłoszenie - lektoraty w IFG

Termin: 20.05.2013

Wybierając lektorat jako drugi język obcy na filologii germańskiej studenci powinni wziąć pod uwagę poziom egzaminu, którym kończy się lektorat. Podaję dla przypomnienia poziomy egzaminów  dla studiów I i II stopnia, które studenci znajdą również w programach studiów zamieszczonych na naszej stronie.

Współczesny język obcy (inny niż niemiecki) na studiach I stopnia kończy się po dwóch latach nauki zdaniem egzaminu na poziomie B2. Zalecana jest więc kontynuacja nauki drugiego języka obcego z liceum.

Na studiach II stopnia zalecane jest również kontynuowanie języka, którego student uczył się wcześniej, ponieważ lektorat kończy się po dwóch latach egzaminem na poziomie B2+.

Rozpoczynając naukę języka od podstaw trudno raczej będzie osiągnąć wymagany przez program poziom.

Data opublikowania: 20.05.2013
Osoba publikująca: Rozalia Kutrybała