Wyjazd Studenckiego Koła Naukowego FGA UJ do Wiednia

W dniach 13.-16.05.br. studenci należący do Koła Naukowego FGA UJ byli w Wiedniu. Towarzyszył im pan mgr Ganser, który bardzo pomógł w organizacji wyjazdu.
Studenci zwiedzili Uniwersytet Wiedeński i wzięli udział w zajęciach z dydaktyki, prowadzonych przez prof. Stefana Krammera. Wiedzę teoretyczną nabytą na wykładzie uzupełnili o wymiar praktyczny podczas dyskusji i wymiany doświadczeń z wiedeńskimi studentami germanistyki.
Nasi studenci poznali również członków Koła Naukowego Slawistów Uniwersytetu Wiedeńskiego. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas i inspirujące rozmowy stały się początkiem trwałej współpracy obydwu kół naukowych. Jej następnym krokiem będzie przyjazd slawistów wiedeńskich do Krakowa.
W czasie wolnym od zajęć na uniwersytecie członkowie Koła zwiedzali Wiedeń. Towarzyszyła im w tym pani Margarete Bush, która pokazała im najciekawsze miejsca i opowiedziała historie z nimi związane. Pani Bush przez 29 lat uczyła języka niemieckiego w Wielkiej Brytanii, podzieliła się więc również swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Chętnych, by dowiedzieć się więcej na temat wyjazdu i projektu „Wiedeń wielokulturowy" serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 12.06. br. o godz. 17.00 w sali 2, ul. Kanonicza 14.

Data publikacji: 02.06.2015