Konkurs Fotograficzny

Wystartowała 10. edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Jak co roku, jurorzy docenią młodych miłośników fotografii, potrafiących zamknąć piękno świata w swoich dziełach. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 12 kwietnia
więcej o Konkurs Fotograficzny

Zaproszenie na spotkanie z autorką austriacką Karin Peschka

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką austriacką Karin Peschka, które odbędzie się 25.03.2019 o godz. 13.15 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej - wejście od ul. Oleandry 3. Odczyt będzie prowadzony w języku niemieckim. Wstęp wolny
więcej o Zaproszenie na spotkanie z autorką austriacką Karin Peschka

Wystawa: „Nagroda im. Karla Dedeciusa”

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Nagroda im. Karla Dedeciusa”, która odbędzie się w dniach 29 marca - 26 kwietnia 2019 w Bibliotece Jagiellońskiej, al. Mickiewicza 22 w Krakowie (wejście od ul. Oleandry 3)
więcej o Wystawa: „Nagroda im. Karla Dedeciusa”

Rejestracja na OWI

więcej o Rejestracja na OWI

„(Nie)widzialność tłumacza" - zaproszenie na konferecję

W dniach 29-30 marca 2019 Instytut Filologii Germańskiej wraz z Zakładem Polonistyki Uniwersytetu w Moguncji / Germersheim zapraszają na międzynarodową konferencję pt. „(Nie)widzialność tłumacza. Jak badania nad rolą tłumaczy przyczyniają się do humanizacji translatologii”.
więcej o „(Nie)widzialność tłumacza" - zaproszenie na konferecję

Dyżury pracowników IFG UJ-sesja zimowa 2018-2019

więcej o Dyżury pracowników IFG UJ-sesja zimowa 2018-2019

Prof. Jan Balbierz laureatem Akademii Szwedzkiej

Z przyjemnością informujemy, że nasz Kolega prof. Jan Balbierz został laureatem Akademii Szwedzkiej za propagowanie kultury szwedzkiej za granicą za rok 2018. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia
więcej o Prof. Jan Balbierz laureatem Akademii Szwedzkiej

O tłumaczeniu literatury szwedzkiej

Pracownia Translacji IFG UJ oraz Zakład Filologii Szwedzkiej IFG UJ serdecznie zapraszają na spotkanie z prof. Leonardem Neugerem, zatytułowane: WINO, OPIUM I NAGRODA NOBLA. O TŁUMACZENIU LITERATURY SZWEDZKIEJ,
więcej o O tłumaczeniu literatury szwedzkiej

Zaproszenie na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU

Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU, które odbędzie się 16 stycznia (środa) 2019 o godz. 18.00 w sali im. Karoliny Lanckorońskiej gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Dr hab. Katarzyna Jaśtal przedstawi wykład pt. "Formy ruchu, które zdają się tworzyć słowa szczególnego języka. Taniec w twórczości Henryka Heinego".
więcej o Zaproszenie na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU

We wtorek, 8 stycznia o godz. 18:45 w kolegiacie św. Anny mszę za panią Karinę odprawi ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.
więcej o Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 stycznia 2019 zmarła pani Karina Jarosz, studentka filologii szwedzkiej.