Zaproszenie na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU

Uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU, które odbędzie się 16 stycznia (środa) 2019 o godz. 18.00 w sali im. Karoliny Lanckorońskiej gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Dr hab. Katarzyna Jaśtal przedstawi wykład pt. "Formy ruchu, które zdają się tworzyć słowa szczególnego języka. Taniec w twórczości Henryka Heinego".
więcej o Zaproszenie na posiedzenie Komisji Neofilologicznej PAU

We wtorek, 8 stycznia o godz. 18:45 w kolegiacie św. Anny mszę za panią Karinę odprawi ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.
więcej o Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 stycznia 2019 zmarła pani Karina Jarosz, studentka filologii szwedzkiej.

"Miedzy literaturami" - spotkanie z Elżbietą Kalinowską

Pracownia Translacji IFG UJ serdecznie zaprasza pracowników i studentów na kolejne spotkanie z cyklu "Miedzy literaturami", organizowane we współpracy z Goethe Institut. Na spotkaniu, które odbędzie się 10 stycznia o 18.30 w Instytucie Goethego gościem będzie Pani Elżbieta Kalinowska, germanistka, wybitna tłumaczka i znawczyni najnowszej literatury niemieckojęzycznej
więcej o "Miedzy literaturami" - spotkanie z Elżbietą Kalinowską

Praca sekretariatów IFG UJ w dniach od 24.12.2018r. do 02.01.2019r.

więcej o Praca sekretariatów IFG UJ w dniach od 24.12.2018r. do 02.01.2019r.

Tandem w przekładzie - O tłumaczeniu tekstów naukowych

Zakład Filologii Szwedzkiej i Pracownia Translacji IFG UJ serdecznie zapraszają pracowników i studentów IFG na organizowane przez dr Martę Rey-Radlińską spotkanie z dr Anną Kowalcze-Pawlik i dr hab. Tomaszem Bilczewskim. Poświęcone ono będzie problematyce tłumaczenia tekstów naukowych i odbędzie się we wtorek 18.12. o godz. 11.30 w sali dydaktycznej 401
więcej o Tandem w przekładzie - O tłumaczeniu tekstów naukowych

Biuro Karier UJ zaprasza na Targi Pracy! (06.12.2018)

Szukasz pracy? A może dopiero zastanawiasz się nad wyborem swojej ścieżki zawodowej? Biuro Karier zaprasza na Targi Pracy!
więcej o Biuro Karier UJ zaprasza na Targi Pracy! (06.12.2018)

22.11.2018 r. w krakowskim Instytucie Goethego odbędzie się spotkanie z germanistą, pisarzem i tłumaczem Jakubem Ekierem. Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu rozmów z tłumaczami pt. „Między literaturami”.
więcej o Spotkanie z Jakubem Ekierem – „Między literaturami. Rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego”

Prager Germanistische Studententagung

Die Studentenkonferenz PRAGESTT an der Karls-Universität Prag bietet eine offene Plattform für wissenschaftliche Treffen junger Germanisten
więcej o Prager Germanistische Studententagung

Julius Madritsch - Sprawiedliwy wśród narodów świata

Serdecznie zapraszamy na polską premierę filmu dokumentalnego „Julius Madritsch – Sprawiedliwy wśród narodów świata”
więcej o Julius Madritsch - Sprawiedliwy wśród narodów świata

18.10.2018 r. w krakowskim Instytucie Goethego odbyło się spotkanie z wybitnym tłumaczem języka niemieckiego, Jackiem St. Burasem.
więcej o Inauguracja cyklu spotkań „Między literaturami” - rozmowa z tłumaczem Jackiem St. Burasem