Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Współpraca z przedstawicielami pracodawców

Współpraca Instytutu Filologii Germańskiej z przedstawicielami pracodawców

Współpraca Instytutu Filologii Germańskiej z przedstawicielami pracodawców

W trosce o jakość kształcenia i konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z przedstawicielami pracodawców aktywnie podejmuje działania wspierające rozwój zawodowy studentów i absolwentów wszystkich specjalności...
więcej o Współpraca Instytutu Filologii Germańskiej z przedstawicielami pracodawców

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikacja w biznesie – relacja ze spotkań z Przedstawicielem firmy Ecolab

W ramach zajęć z opcji Komunikacja w biznesie, prowadzonej w semestrze zimowym 2021/22 przez p. dr Magdalenę Duś, naszym Gościem był przedstawiciel firmy Ecolab, p. Paweł Pilch, absolwent naszego Instytutu. Firma Ecolab to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną, zapobieganiem zakażeniom oraz usług w zakresie ochrony ludzkiego zdrowia.

Głównym celem trzech spotkań była analiza i ocena możliwości studentów filologii na współczesnym, rozwijającym się bardzo dynamicznie rynku pracy. Studenci Filologii Germańskiej i Filologii Germańskiej z Językiem Angielskim (z grupy p. dr Joanny Janickiej) otrzymali możliwość wglądu w specyfikę pracy w korporacji, przyjrzeli się procesom aplikacji i rozmów kwalifikacyjnych, skupiając się na sylwetce kandydata, negocjacjach warunków pracy i wynagrodzeń oraz mechanizmach wdrożenia w funkcjonowanie w nowym zespole. Szczególny nacisk położono na praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych i interpersonalnych służących komunikacji w środowisku międzykulturowym.

Nasi Studenci z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w praktycznych dyskusjach, zadawali liczne pytania, podejmowali tematy związane z ich zawodową przyszłością w perspektywie dobrego przygotowania zawodowego i możliwości znalezienia właściwej i satysfakcjonującej ścieżki kariery.

Wspólny projekt stał się okazją do rozwoju sprawności językowych studentów pod kątem potrzeb zawodowych oraz możliwością budowania świadomości w kontekście perspektyw zawodowych związanych z biznesem i potrzebą kształcenia odpowiednich umiejętności praktycznych, pozwalających na prawidłowe funkcjonowanie i kształcenie filologów lepiej przystosowanych do wymagań współczesnej gospodarki. Studia i kariera zawodowa jako dwa aspekty ludzkiej działalności powinny się nieustannie przenikać, uzupełniać i uczyć się od siebie nawzajem.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju przedsięwzięcia zagoszczą u nas na stałe, a kontakt z przedsiębiorcami przyczyni się do atrakcyjności zajęć oraz poszerzania kompetencji językowych i komunikacyjnych naszych Studentów, którzy pomysł i realizację wspólnego projektu ocenili bardzo wysoko.

Rynek pracy potrzebuje filologów!