Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Konkurs translatorski 2021
Festiwal Opowiadania zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy przekład organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.
Zaproszenie na wykład gościnny z okazji 250 rocznicy urodzin Rahel Levin Varnhagen (1771-1833)
Zespół badawczy realizujący międzynarodowy projekt „Pisarki z Kolekcji Varnhagena – listy, dzieła, relacje” serdecznie zaprasza na wykład gościnny pt. „Eine zerstörte Welt: ‘Negerhandel, Krieg, Ehe!’ Rahel Levin Varnhagen heute gelesen”
Przeniesienie komunikatów z zakładki "Informacje dla studentów"
Uwaga! Aktualne i archiwalne wiadomości z zakładki "Informacje dla studentów" znajdą Państwo w zakładce "Komunikaty" (kategoria "Studenci" na głównym pasku menu lub 1. pozycja w menu "Na skróty").

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Z życia Instytutu
Hackathon zdalnego nauczania
Za nami już gala finałowa Hackathonu zdalnego nauczania. Z naszego Instytutu uczestniczyli w nim zarówno pracownicy, jak i studenci.
21.04.2021
Monografia "Friedricha Schleiermachera drogi przekładu"
W Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się monografia "Friedricha Schleiermachera drogi przekładu" autorstwa prof. Piotra de Bończa Bukowskiego...
17.12.2020
Strindberg and the Western Canon
Z przyjemnością informujemy, iż ukazał się egzemplarz sygnalny monografii wieloautorskiej Strindberg and the Western Canon pod redakcją Jana Balbierza...
07.07.2020