Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Finał konkursu – „Najlepsza klasa DSD Krakowa”

12 maja br. w naszym Instytucie odbył się kolejny finał konkursu „Die beste DSD-Klasse Krakaus”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce oraz uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie i VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Po przywitaniu gości uczniowie przedstawili swoje zwycięskie prace w ramach projektu DSD pod tytułem: „Buch, Telegramm und Radiosprecher, E-Book, Smartphone und Influencer: Medien und ihre Nutzung früher und heute ”. Po prezentacjach odbyły się teleturnieje na poziomie szkoły podstawowej i średniej.

Konkurs zorganizowały Anita Mazepa (IFG) oraz Nina Diehl (ZfA), a finał konkursu prowadził Marcus Czypionka – wolontariusz i stypendysta DAAD w naszym Instytucie.

Na zakończenie nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród i dyplomów przez panią Wicekonsul Sandrę Haiskanen. Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie jest od lat głównym sponsorem nagród.

W tym roku tytuły „Die beste DSD – Klasse Krakaus” zdobyły:

Szkoła Podstawowa nr 16 z Przemyśla

oraz

VI Liceum Ogólnokształcące z Krakowa

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zobacz galerię zdjęć