Instytut Filologii Germańskiej

Aktualności Aktualności

Erasmus+ 2021/22 – II rekrutacja (uzupełniająca)

więcej o Erasmus+ 2021/22 – II rekrutacja (uzupełniająca)
Nowe profesury w IFG UJ

więcej o Nowe profesury w IFG UJ

więcej o Konferencja naukowa Embedded Narratives in the Literatures of the Medieval North

Szkoła letnia „Krakau als Stätte des europäischen Kulturerbes“

więcej o Szkoła letnia „Krakau als Stätte des europäischen Kulturerbes“
Zmarł Leonard Neuger

więcej o Zmarł Leonard Neuger
Konkurs translatorski 2021

Festiwal Opowiadania zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy przekład organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.
więcej o Konkurs translatorski 2021

Zespół badawczy realizujący międzynarodowy projekt „Pisarki z Kolekcji Varnhagena – listy, dzieła, relacje” serdecznie zaprasza na wykład gościnny pt. „Eine zerstörte Welt: ‘Negerhandel, Krieg, Ehe!’ Rahel Levin Varnhagen heute gelesen”
więcej o Zaproszenie na wykład gościnny z okazji 250 rocznicy urodzin Rahel Levin Varnhagen (1771-1833)
Zmarła dr Anna Kluba, wieloletni pracownik IFG UJ

W dniu 26 kwietnia 2021 zmarła nasza Koleżanka, dr Anna Kluba, wychowawczyni wielu pokoleń krakowskich germanistów. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 kwietnia o godz. 11 na nowym Cmentarzu Komunalnym w Podgórkach Tynieckich (Kaplica).
więcej o Zmarła dr Anna Kluba, wieloletni pracownik IFG UJ

więcej o Prof. Wouter Hanegraaff (Uniwersytet Amsterdamski): Niebo Swedenborga – zaproszenie na wykład online

W załączniku znajdą Państwo zarządzenie Rektora UJ w sprawie zasad funkcjonowania UJ od dnia 26 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r.
więcej o Zarządzenie Rektora UJ w sprawie zasad funkcjonowania UJ od dnia 26 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r.