Kolejne warsztaty dla uczniów

W dniu 26 XI (środa) Instytut gościć będzie uczniów szkół z Kielc oraz z Chorzowa. Warsztaty tłumaczeniowe poprowadzi dr Joanna Konieczna-Serafin. Zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich Zainteresowanych!
więcej o Kolejne warsztaty dla uczniów

Zwiedzanie Collegium Maius w języku niemieckim

Studenckie Koło Naukowe Germanistyki UJ zaprasza wszystkich Zainteresowanych do nieodpłatnego zwiedzania Collegium Maius
więcej o Zwiedzanie Collegium Maius w języku niemieckim

Odczyt Dorona Rabinovici, 4 grudnia

Serdecznie zapraszamy Państwa na odczyt pisarza Dorona Rabinovici, który odbędzie się w dniu 4 grudnia (czwartek) o godzinie 11 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej. Osoby zainteresowane kopiami tekstów proszone są o przesłanie wiadomości e-mail na adres
więcej o Odczyt Dorona Rabinovici, 4 grudnia

Rada Instytutu w dniu 20.11.2014

więcej o Rada Instytutu w dniu 20.11.2014

Uniwersytet bliżej Was (cz. I) - O rozbójnikach i nie tylko!

W dniu 18 XI o godz. 11.30 w sali nr 5 na Wenecji 2 odbędą się otwarte zajęcia dla szkół średnich, których tematem będzie tłumaczenie literatury dziecięcej. Zapraszamy również studentów germanistyki niższych lat i wszystkich kierunków. Zajęcia poprowadzi mgr Dietmar Gass. W celu uzyskania materiałów proszę zwrócić się do koordynatora projektu
więcej o Uniwersytet bliżej Was (cz. I) - O rozbójnikach i nie tylko!

Program mobilności studentów i doktorantów MOST

W dniach 31. października - 30. listopada odbędzie się rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2014/2015 w ramach programu mobilności studentów i doktorantów MOST
więcej o Program mobilności studentów i doktorantów MOST

Wykład gościnny w ramach Tygodnia Jubileuszowego Filologii Szwedzkiej

W ramach Tygodnia Jubileuszowego Zakładu Filologii Szwedzkiej IFG UJ, odbył się wykład pt. Dialekty i język standardowy w Norwegii a w Polsce, który wygłosił dr Piotr Garbacz z Institutt for språkfag, Høgskolen i Buskerud og Vestfold / Norwegia.
więcej o Wykład gościnny w ramach Tygodnia Jubileuszowego Filologii Szwedzkiej

OBCHODY JUBILEUSZU 40-LECIA ZAKŁADU FILOLOGII SZWEDZKIEJ

Z okazji jubileuszu 40-lecia skandynawistyki krakowskiej w czwartek 6.11.2014 w klubie Convivium odbędzie się jubileuszowy Wieczór Skandynawistyczny dla Studentów, Absolwentów, Pracowników i Osób związanych z zakładem. W programie – rozstrzygnięcie konkursu tłumaczeniowego oraz integracja międzypokoleniowa przy lampce wina: wspomnienia, wspomnienia ... oraz plany na kolejne 40 lat. Prosimy o przyniesienie materiałów wspomnieniowych – zdjęć, nagrań, kronik – wszystkiego, co pomoże nam wypełnić archiwum minionych 40-lat szczegółami.
więcej o OBCHODY JUBILEUSZU 40-LECIA ZAKŁADU FILOLOGII SZWEDZKIEJ

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu translatorskiego

Zakład Filologii Szwedzkiej IFG UJ zaprasza wszystkich uczestników konkursu translatorskiego 2014 na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które nastąpi podczas Wieczoru Skandynawistycznego w Klubie Convivium, ul. Gołębia 24 (budynek Collegium Novum) w dniu 6 listopada 2014 o godzinie 19 00.
więcej o Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu translatorskiego

Egzaminy licencjackie - nowe zasady od 2014/15

Uprzejmie informujemy, że od roku akademickiego 2014/15 obowiązują nowe zasady przeprowadzania egzaminu licencjackiego. Informacja dotyczy wszystkich kierunków studiów I-go stopnia prowadzonych w Instytucie Filologii Germańskiej UJ
więcej o Egzaminy licencjackie - nowe zasady od 2014/15