Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Filologii Germańskiej

Erasmus+ w Instytucie Filologii Germańskiej UJ

STUDENCI WYJEŻDŻAJĄCY UZGADNIAJĄ PRZED WYJAZDEM TRYB ZALICZANIA PRZEDMIOTÓW Z PROWADZĄCYMI ZAJĘCIA I KOORDYNATOREM ERASMUSA.

WAŻNA INFORMACJA DLA STUDENTÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH

obowiązuje nowy wzór lerning-agreement, który koniecznie trzeba wypełnić przed wyjazdem.

Szanowni Państwo,

Instytut Filologii Germańskiej UJ uczestniczy w programie Socrates-Erasmus niemal od początku jego obecności w Polsce, tj. od 1997 r. Po skromnych początkach, kiedy to wyjeżdżały zaledwie pojedyncze osoby, od kilku lat sukcesywnie zwiększa się grono naszych studentów, studiujących na uczelniach w Niemczech, Austrii i Francji. Również nasz Instytut przyjmuje z roku na rok coraz większe grono studentów z różnych europejskich uczelni, co świadczy o wzrastającym zainteresowaniu naszym krajem i Uniwersytetem wśród obcokrajowców.

W chwili obecnej mamy podpisane umowy partnerskie z 25 ważniejszymi germanistykami Europy, a także z Turcją.

Mimo stosunkowo niskich stawek stypendium Erasmus pozostaje ofertą najchętniej i najliczniej wybieraną przez naszych studentów. Wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie również w przyszłości.

Na kolejnych stronach znajdą Państwo podstawowe informacje i wskazówki dotyczące realizacji programu Socrates-Erasmus w Instytucie Filologii Germańskiej UJ.

Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z treścią stron internetowych, do których łącza podano w rubryce obok.

Koordynatorzy programu Socrates-Erasmus w IFG UJ

dr Robert Kołodziej

dr Magdalena Duś

mgr Andrzej Dziedzic (filologia szwedzka)