Instytut Filologii Germańskiej

Aktualności Aktualności

20221103

Zaproszenie na konferencję „... für die bevorstehende Sammlung zu benutzen.“ Poetologisch-ästhetische, literaturarchivalische und literaturhistorische Perspektiven auf Dokumente von Schriftstellerinnen in der Sammlung Varnhagen“

Data: 03.11.2022 - 05.11.2022
Miejsce: Collegium Maius, sala im. M. Bobrzyńskiego
Organizator: Instytut Filologii Germańskiej UJ oraz Katedra Badań Archiwalnych i Literackich (Bauhaus Universität Weimar)

Instytut Filologii Germańskiej UJ oraz Katedra Badań Archiwalnych i Literackich (Bauhaus Universität Weimar) zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. „... für die bevorstehende Sammlung zu benutzen.“ Poetologisch-ästhetische, literaturarchivalische und literaturhistorische Perspektiven auf Dokumente von Schriftstellerinnen in der Sammlung Varnhagen“.

Konferencja odbywa się w ramach finansowanego przez NCN i DFG projektu „Pisarki z kolekcji Varnhagena – listy, dzieła, relacje” we współpracy z Biblioteką Jagiellońską. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa rękopisów pod tym samym tytułem. Dodatkowe informacje na stronie Biblioteki Jagiellońskiej: https://bj.uj.edu.pl/nauka-i-kultura/wez-udzial/-/journal_content/56_INSTANCE_V8u7cltafYiG/4148353/151751685