Opis studiów: filologia germańska – studia stacjonarne II stopnia
Poniżej prezentujemy opis programu studiów FILOLOGII GERMAŃSKIEJ na studiach stacjonarnych II stopnia.
POSIEDŹ, POCZYTAJ, POMYŚL, ZARYZYKUJ !!!
Studia stacjonarne II stopnia filologii germańskiej będziesz mógł podjąć, kiedy będziesz miał już w kieszeni dyplom LICENCJATA zdobyty na jednym z kierunków zaliczających się do obszaru nauk humanistycznych. Trwają one dwa lata, odbywają się w języku niemieckim i mają charakter ściśle uniwersytecki.
Podczas studiów nauczysz się doskonale mówić po niemiecku oraz będziesz uczęszczać na seminaria magisterskie w zakresie lingwistyki stosowanej lub literaturoznawstwa i przekładu tekstów literackich, zajęcia specjalistyczne przypisane do seminariów magisterskich oraz zajęcia dodatkowe, wśród których możesz wybrać pomiędzy blokiem przedmiotów translatorycznych, kształceniem nauczycielskim lub klasycznymi „opcjami". Studenci uczęszczają nie tylko na praktyczną naukę języka niemieckiego, lecz również na zajęcia z drugiego języka germańskiego.
Kiedy będzie już po wszystkim, napiszesz pracę magisterską i zdasz końcowy egzamin, otrzymasz dyplom magistra.
Do podjęcia studiów wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie C1.
Sylwetka absolwenta: filologia germańska – studia stacjonarne II stopnia
Kończąc germanistykę na UJ będziesz
- swobodnie i łatwo porozumiewał się po niemiecku (poziom C2 opanowania języka);
- znał drugi język germański;
- znał język, literaturę, kulturę i rozwój krajów niemieckojęzycznych;
- mógł pracować w wydawnictwach i redakcjach czasopism, biurach turystycznych, firmach i w ogóle wszędzie tam, gdzie będą wymagać od Ciebie znajomości języka niemieckiego;
- mógł zostać tłumaczem, nauczycielem (uprawnienia do nauczania na wszystkich etapach edukacyjnych uzyskują studenci realizujący kształcenie nauczycielskie na I i II stopniu) lub lektorem języka niemieckiego;
- podczas studiów mógł rozszerzać swoje zainteresowania w Kole Naukowym Germanistów;
- mógł kontynuować dalszą naukę na studiach III stopnia (doktoranckich);
- żałował, że wspaniały czas studiów oraz zarwane niekoniecznie przez naukę noce w niepowtarzalnym mieście dobiegły końca.